Nowy numer 47/2020 Archiwum

Pomysł na świętość...

...to po prostu iść za Chrystusem - mówił podczas uroczystości Wszystkich Świętych abp Józef Górzyński.

Metropolita warmiński przewodniczył Mszy św. na cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej w Olsztynie. Na podstawie Ewangelii o Ośmiu Błogosławieństwach zaznaczył, że świat często inaczej postrzega szczęście, wyznacza inne kryteria w dążeniu do niego. - Chrystus przywraca właściwy porządek. On jest Panem Życia - zwycięża wszystko, co jest lękiem, co niszczy naszą nadzieję. W Chrystusie otrzymujemy nie tylko słowa pocieszenia, otuchy, ale również dar nowego życia - mówił abp Górzyński.

W swoim słowie zaznaczył również, że najlepszym pomysłem na świętość jest naśladowanie Jezusa. - W dzisiejszym czytaniu z Apokalipsy św. Jana jest mowa o niepoliczalnym tłumie zbawionych - łączy ich to, że szukali Pana, swoje życie ukierunkowali na Boga, poszli drogą Chrystusową. A to, że ten tłum jest niepoliczalny, daje nam nadzieję, że w tym tłumie jest też miejsce dla nas - mówił metropolita.

Arcybiskup przypomniał, że listopadowe dni to czas wyciszenia, refleksji. - Czy droga mojego życia jest drogą do pełni życia, do prawdziwego szczęścia? Te chwile refleksji są potrzebne, by pomyśleć nad tym, co jest najważniejsze, nad sensem naszego życia - mówił abp Górzyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama