Nowy numer 46/2019 Archiwum

Kwesta na olsztyńskich cmentarzach

W tym roku zbierano na odrestaurowanie rodzinnych grobowców.

Każdego roku 1 listopada Społeczny Komitet Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach organizuje na olsztyńskich cmentarzach zbiórkę pieniędzy. W tym roku odbyła się już 15. edycja publicznej kwesty. Podczas dotychczasowych edycji udało się zebrać prawie 270 tys. złotych, za co (razem ze wsparciem od urzędu miasta) udało się odnowić ogrodzenia, krzyże i nagrobki na cmentarzach św. Jakuba przy al. Wojska Polskiego, św. Józefa przy ul. Rataja oraz na dawnym cmentarzu w Dajtkach przy ul. Sielskiej.

Jak mówią społecznicy, ratowanie zabytkowych nekropolii to troska o zachowanie dziedzictwa regionalnego. Zebrane w tym roku fundusze zostaną przeznaczone przede wszystkim na odrestaurowanie kutych ogrodzeń grobowców rodzinnych, charakterystycznych dla naszego regionu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama