Nowy numer 42/2019 Archiwum

Stali zawsze na straży wiary

Msza św. za zmarłych biskupów i kanoników warmińskich odbyła się w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie.

Modlitwie przewodniczył metropolita warmiński abp Józef Górzyński, a homilię wygłosił ks. kan. Sławomir Ropiak.

- W katedrze, kościołach i kaplicach warmińskich od wieków sławimy Boga, a kult ten został zbudowany na fundamencie Apostołów, ze szczególnym uwzględnieniem św. Andrzeja, który patronuje archidiecezji warmińskiej, oraz św. Jakuba, patrona tej świątyni - mówił ks. Ropiak.

Zaznaczył, że od wieków biskupi warmińscy nie tylko rozwijali parafie, zarządzali rozsądnie dobrami kościelnymi, ale przede wszystkim stali na straży wiary.

- Wielka godność to również wielka odpowiedzialność i wymagania. Składamy dziś Bogu dzięki na dar Jezusa Chrystusa, za Jego paschalne dzieło odkupienia, ale także za szczególny dar, jaki jest prezbiterium warmińskie - przyznałł ks. Ropiak.

Tradycyjnie już na zakończenie Mszy św. abp Górzyński nawiedził groby biskupów warmińskich, którzy są pochowani w konkatedrze św. Jakuba: bp. Tomasza Wilczyńskiego, bp. Józefa Drzazgi oraz bp. Jana Obłąka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL