Nowy numer 44/2020 Archiwum

Objawienia w świetle nauki

Wkrótce Gietrzwałdzkie Dni Nauki i Sztuki.

W tym roku przeżywamy 140. rocznicę objawień Maryi w Gietrzwałdzie oraz 100. rocznicę objawień w Fatimie - w związku z tymi jubileuszami Wydział Teologii UWM w Olsztynie, we współpracy z archidiecezją warmińską oraz gminą Gietrzwałd, organizuje Gietrzwałdzkie Dni Nauki i Sztuki, które odbędą się 6 i 7 listopada.

W ramach tego wydarzenia odbędzie się ogólnopolskie seminarium naukowe „Matka Boża Gietrzwałdzka w wierze, pobożności, teologii i sztuce - dawniej i dziś. Perspektywa regionalna i uniwersalna”.

"Celem seminarium jest przypomnienie kontekstu historycznego, teologicznego i narodowego objawień maryjnych oraz interdyscyplinarna dyskusja nad nową teologiczną i duszpasterską interpretacją przesłań przekazanych przez wizjonerki. Intencją dyskusji interdyscyplinarnej jest ukazanie wydarzeń gietrzwałdzkich pod kątem religijnym, formacyjnym i historycznym" - wyjaśniają organizatorzy.

Kolejnym wydarzeniem jest międzynarodowe sympozjum naukowe „Objawienia maryjne XIX i XX wieku wobec potrzeb duszpasterskich współczesnego pokolenia chrześcijan".

Celem sympozjum jest przedstawienie aktualnego stanu wiedzy na temat objawień maryjnych oraz teologicznej i duszpasterskiej interpretacji przesłań pod kątem religijnym, formacyjnym i historycznym.

Program seminarium można znaleźć tutaj, a sympozjum tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama