Nowy numer 42/2019 Archiwum

Bal świętych w Karolewie

Po Mszy św. wyruszył pochód dzieci i dorosłych przebranych za postacie różnych świętych.

- Dzień wszystkich świętych niesie pozytywny radosny przekaz, że świętość jest dla wszystkich. Aby tę prawdę o radości płynącej ze świętości przekazać dzieciom, zorganizowano radosny bal dla dzieci z parafii Karolewo – mówi proboszcz ks. Kazimierz Żuchowski.

Po Mszy św. wyruszył pochód dzieci i dorosłych przebranych za postacie różnych świętych do świetlicy.

- Na początku szły dwa dwumetrowe anioły, które sygnalizowali dzwonkami, że idą święci. Następnie panowie z pochodniami i około 50 dzieci – opowiada proboszcz.
Dojście do nieba utrudniał nie tylko padający deszcz, ale także głazy z napisami 7 grzechów głównych: pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew, lenistwo.

- Dopiero po pokonaniu tych przeszkód, pochód dotarł do bram nieba. Bramę otworzył wielkim kluczem św. Piotr. Dzieci weszły do pięknie udekorowanej sali i po wysłuchaniu piosenki „Bal wszystkich świętych” był czas na zabawy, tańce i piosenki religijne. Radosne twarze dzieci mówiły wszystko – mówi ks. Żuchowski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL