Nowy numer 49/2020 Archiwum

Patrzymy do góry

– Dążenie do świętości to jedyny sposób 
na szczęście – mówi ks. Roman Dąbkowski.

W parafii św. Stanisława Kostki w Szczytnie odbył się Wieczór ze Świętymi – św. Jan Paweł II, św. s. Faustyna i wielu innych pojawili się w relikwiach w mazurskim kościele.
– Mamy to wielkie szczęście, że dobrze znamy wielu świętych, pamiętamy ich – to, co do nas mówili, co robili... Korzystajmy z tego wielkiego daru – mówił ks. kan. Edward Molitorys.
Ks. Roman Dąbkowski, który razem z młodzieżą przygotował modlitewne spotkanie, podkreśla, że każdy człowiek jest powołany do świętości. – To zadanie dla każdego z nas. Stajemy dziś w obliczu tych, którzy wypełnili to zadanie, przygotowane im przez Pana. Oni żyją obok nas, są bardzo blisko, tak samo, jak blisko jest świętość dla każdego z nas. Oddajemy dziś cześć tym, których Kościół uznał za świętych i błogosławionych, i tak jak oni pragniemy kierować się ku niebu, cały czas patrzeć w górę... 
– mówił ks. Dąbkowski. – Świętość jest nam zadana, Bóg ukształtował każdego z nas na swój obraz, dlatego nie mamy wyboru: musimy dążyć do świętości, bo tylko to może nas uczynić w pełni szczęśliwymi – podkreślił duszpasterz.
Wieczór ze Świętymi dopełniła adoracja Najświętszego Sakramentu.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama