Nowy numer 42/2019 Archiwum

Patrzymy do góry

– Dążenie do świętości to jedyny sposób 
na szczęście – mówi ks. Roman Dąbkowski.

W parafii św. Stanisława Kostki w Szczytnie odbył się Wieczór ze Świętymi – św. Jan Paweł II, św. s. Faustyna i wielu innych pojawili się w relikwiach w mazurskim kościele.
– Mamy to wielkie szczęście, że dobrze znamy wielu świętych, pamiętamy ich – to, co do nas mówili, co robili... Korzystajmy z tego wielkiego daru – mówił ks. kan. Edward Molitorys.
Ks. Roman Dąbkowski, który razem z młodzieżą przygotował modlitewne spotkanie, podkreśla, że każdy człowiek jest powołany do świętości. – To zadanie dla każdego z nas. Stajemy dziś w obliczu tych, którzy wypełnili to zadanie, przygotowane im przez Pana. Oni żyją obok nas, są bardzo blisko, tak samo, jak blisko jest świętość dla każdego z nas. Oddajemy dziś cześć tym, których Kościół uznał za świętych i błogosławionych, i tak jak oni pragniemy kierować się ku niebu, cały czas patrzeć w górę... 
– mówił ks. Dąbkowski. – Świętość jest nam zadana, Bóg ukształtował każdego z nas na swój obraz, dlatego nie mamy wyboru: musimy dążyć do świętości, bo tylko to może nas uczynić w pełni szczęśliwymi – podkreślił duszpasterz.
Wieczór ze Świętymi dopełniła adoracja Najświętszego Sakramentu.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL