Nowy numer 46/2019 Archiwum

Na straży wiary

Kościół warmiński pamięta o tych, którzy odeszli.

W konkatedrze św. Jakuba odbyła się Msza św. za zmarłych biskupów i kanoników warmińskich. Modlitwie przewodniczył metropolita warmiński abp Józef Górzyński, a homilię wygłosił ks. kan. Sławomir Ropiak. Zaznaczył, że od wieków biskupi warmińscy nie tylko rozwijali parafie, zarządzali rozsądnie dobrami kościelnymi, ale przede wszystkim stali na straży wiary.
– Wielka godność to również wielka odpowiedzialność i wymagania. Składamy dziś Bogu dzięki za dar Jezusa Chrystusa, za Jego paschalne dzieło odkupienia, ale także za szczególny dar, jakim jest prezbiterium warmińskie – mówił ks. Ropiak.
Tradycyjnie już na zakończenie Mszy św. abp Górzyński nawiedził groby biskupów warmińskich, którzy są pochowani w konkatedrze św. Jakuba – bp. Tomasza Wilczyńskiego, bp. Józefa Drzazgi oraz bp. Jana Obłąka.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama