Nowy numer 41/2019 Archiwum

Z Szyman do Lwowa

Od marca 2018 roku zostanie uruchomione nowe połaczenie z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczną regularne loty do Lwowa.

Pierwszy rejs między Portem Olsztyn-Mazury a Lwowem odbędzie się 27 marca 2018 r. Pasażerowie z Szyman zyskają możliwość podróży na Ukrainę dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty.

- W tym roku nasze lokalne lotnisko obsłużyło ponad 92 tys. pasażerów. Lwów jako kierunek jest bardzo dobrym wyborem - uważa Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Podkreśla, że należy pamiętać, iż w naszym regionie zamieszkuje od kilkudziesięciu lat ponad siedemdziesięcio tysięczna mniejszość ukraińska.

- Liczymy na wzmożony ruch turystyczny i biznesowy zarówno w kierunku ukraińskim, jak też na Warmię i Mazury. Zakładamy też wymianę naukową, tym bardziej, że nasz uniwersytet już dziś współpracuje z tamtejszymi uczelniami - podkreśla marszałek.

Rejsy będą odbywały się samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów. Bilety są już w sprzedaży w cenach rozpoczynających się od 239 zł za podróż w dwie strony.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL