Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dziś mogę sprawdzić

W całej Polsce odbył się szkolny etap II Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

Zanim ruszyła II edycja olimpiady, odwiedziliśmy ponad 20 miast w Polsce. Spotykaliśmy się z młodzieżą - mówi organizator ks. Michał Tunkiewicz.

W efekcie do pierwszego etapu olimpiady przystąpiło 1528 dwuosobowych zespołów.

- Uczniowie chętnie biorą udział w olimpiadach. Nie ma z tym żadnego problemu - uśmiecha się Agnieszka Kołodziejska, nauczycielka religii w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. Dlatego nie dziwi fakt, że właśnie w tej szkole największa liczba uczniów w naszym województwie przystąpiła do szkolnego etapu ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy o Rodzinie.

Motywacji wśród uczniów  jest wiele. Od tej oczywistej, że pisanie testu zwalnia ich z lekcji po chęć sprawdzenia się, na ile posiadana wiedza wystarczy, by dostać się do etapu wojewódzkiego olimpiady. - Dziś mogę sprawdzić, czy tak naprawdę wiem coś o małżeństwie i rodzinie - mówi Jacek. - Wiadomo, rodzina jest najważniejsza. Zaspokaja wiele naturalnych potrzeb, choć wiąże się z wieloma obowiązkami i odpowiedzialnością. Ale...  Tak po prostu jest, że jest najważniejsza - uśmiecha się Piotr.

Pierwszy etap - szkolny. Drugi - wojewódzki. Finał dla 16 najlepszych zespołów z Polski, po jednym z każdego województwa, odbędzie się w kwietniu w Olsztynie. A najlepsi otrzymają główną nagrodę, którą jest tygodniowa wycieczka do Chorwacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama