Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dziś mogę sprawdzić

W całej Polsce odbył się szkolny etap II Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

Zanim ruszyła II edycja olimpiady, odwiedziliśmy ponad 20 miast w Polsce. Spotykaliśmy się z młodzieżą - mówi organizator ks. Michał Tunkiewicz.

W efekcie do pierwszego etapu olimpiady przystąpiło 1528 dwuosobowych zespołów.

- Uczniowie chętnie biorą udział w olimpiadach. Nie ma z tym żadnego problemu - uśmiecha się Agnieszka Kołodziejska, nauczycielka religii w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. Dlatego nie dziwi fakt, że właśnie w tej szkole największa liczba uczniów w naszym województwie przystąpiła do szkolnego etapu ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy o Rodzinie.

Motywacji wśród uczniów  jest wiele. Od tej oczywistej, że pisanie testu zwalnia ich z lekcji po chęć sprawdzenia się, na ile posiadana wiedza wystarczy, by dostać się do etapu wojewódzkiego olimpiady. - Dziś mogę sprawdzić, czy tak naprawdę wiem coś o małżeństwie i rodzinie - mówi Jacek. - Wiadomo, rodzina jest najważniejsza. Zaspokaja wiele naturalnych potrzeb, choć wiąże się z wieloma obowiązkami i odpowiedzialnością. Ale...  Tak po prostu jest, że jest najważniejsza - uśmiecha się Piotr.

Pierwszy etap - szkolny. Drugi - wojewódzki. Finał dla 16 najlepszych zespołów z Polski, po jednym z każdego województwa, odbędzie się w kwietniu w Olsztynie. A najlepsi otrzymają główną nagrodę, którą jest tygodniowa wycieczka do Chorwacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL