Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dobrze rozumiana sprawiedliwość

Msza św. w intencji prawników.

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie metropolita warmiński abp Józef Górzyński przewodniczył Mszy św. w intencji prawników.

- To chwalebna tradycja i zwyczaj, że w listopadzie wspominamy zmarłych sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, referendarzy i wszystkich innych pracowników obsługi prawnej. Pismo Święte w wielu miejscach wspomina, że dobrą i użyteczną rzeczą jest modlić się za zmarłych. Nie ma lepszej modlitwy niż Msza św. - tłumaczy ks. kan. Lucjan Świto, oficjał Metropolitalnego Sądu Archidiecezji Warmińskiej.

W homilii abp Górzyński mówił o wartościach, jakimi ludzie kierują się w życiu, wśród których jedną z najważniejszych powinna być sprawiedliwość.

- Modlimy się dziś nie tylko za tych, których pamiętamy z imienia i nazwiska, ale wszystkich, którzy byli przed nami, którzy wypracowali ten dorobek, dzięki któremu jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Środowisko prawników doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ogromny jest ten dorobek naszej chrześcijańskiej cywilizacji, a który był możliwy właśnie dzięki tym, którzy właściwie rozumieli sprawiedliwość - powiedział metropolita warmiński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL