Nowy numer 43/2020 Archiwum

Szkoła Maryi

W Gietrzwałdzie trwa Triduum Różańcowe.

W Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbyła się Msza się inaugurująca Triduum Różańcowe „Różaniec uratuje Ciebie, Rodzinę, Polskę i Świat”. Modlitwie przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. Podkreślił on, że triduum jest podsumowaniem jubileuszowego roku, w którym przeżywamy 140. rocznicę objawień Maryi oraz 50. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

- Maryja prosiła tutaj o gorliwą modlitwę różańcową. Nie można sobie wyobrazić sobie lepszego sposobu na podsumowanie jubileuszowych wydarzeń niż właśnie modlitwa różańcowa - mówił abp Górzyński. W homilii na podstawie dzisiejszej Ewangelii metropolita przypomniał, że czas, kiedy myślimy o rzeczach ostatecznych, daje nam szansę na uporządkowanie własnego świata wartości. - Mamy szansę zastanowić się, czy wszystko jest na miejscu, czy sprawy najważniejsze rzeczywiście takie są, czy może wyolbrzymiamy rzeczy nieistotne? Przypominamy sobie Boski porządek, prawa, które rządzą Jego królestwem. Nikt nie jest w stanie ustawić tego porządku bez poznania Boga i otworzenia się na światło, jakie On daje - mówił abp Józef. Podkreślił, że to jest cel modlitwy: poznanie, które możliwe jest tylko w bliskości. - Modlitwa to nie tylko wypowiadanie słów przed Bogiem, ale wchodzenie z Nim w osobistą relację. Od Matki Bożej uczymy się iść drogą wiary - słuchać, poznawać wolę Bożą i ją wypełniać, taka jest szkoła Maryi - zaznaczył abp Józef.

Na zakończenie Mszy św. przedstawiciele wspólnot różańcowych dokonali aktu zawierzenia Matce Bożej.

 

Plan Triduum Różańcowego:

Sobota

8.00 - Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Różaniec Święty (tajemnice radosne) o beatyfikację Służebnic Bożych: Wandy Malczewskiej, Rozalii Celakówny i Barbary Samulowskiej

10.00 - Film o cudach różańcowych: „Teraz i w godzinę śmierci”. Różaniec Święty (tajemnice światła) w intencji wszystkich wspólnot różańcowych.(szkoła - gimnazjum)

12.00 - Konferencja: Największe zagrożenie dla współczesnego świata - Maria Bieńkiewicz - Fundacja Nazaret (szkoła - gimnazjum)

16.00 - Msza Święta w intencji Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, o uświęcenie duchowieństwa, o liczne święte powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i misyjnego. Przewodniczy ks. kan. dr Hubert Tryk, rektor WSD MW Hosianum

19.20 Różaniec Święty (tajemnice bolesne) w intencji Ojca Świętego, wszystkich biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego, o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Po Różańcu - Konferencja: „Różaniec - modlitwa szczególnie sprawdzona w czasach próby”. Odnowienie „Jasnogórskich Ślubów Narodu”.

21.00 Apel Maryjny. Adoracja Najświętszego Sakramentu, Akt Zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec Święty (tajemnice chwalebne) za Polskę.

24.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny, aby Polska była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

1.00 - 06.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Adoracji modlimy się za Polskę, we wszystkich intencjach Ojca Świętego: o pokój na świecie, w intencji prześladowanych Chrześcijan, o łaskę poznania miłości Chrystusa i o nawrócenie dla wrogów Kościoła; o świętość życia dla wszystkich rodzin. Zakończenie śpiewaniem „Godzinek ku Czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny”.

 

Niedziela

7.00 Msza Święta w intencji o święte rodziny oraz o wspólną modlitwę różańcową w rodzinach. Błogosławieństwo na rozesłanie.

8.15 Wspólne śniadanie, spotkanie wszystkich uczestników Triduum Różańcowego (u Sióstr Katarzynek).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama