Nie tylko jeden dzień

Światowy Dzień Ubogich.

Dziś, w 33. niedzielę zwykłą, po raz pierwszy obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił go na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia - będzie on obchodzony co roku, na niedzielę przed uroczystością Chrystusa Króla.

Pierwszy w historii Dzień Ubogich obchodzimy pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Z tej okazji w parafiach archidiecezji warmińskiej zbierane są ofiary na ubogich, a kapłani zwracają uwagę na pomoc potrzebującym.

W kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski miała miejsce Msza św. pod przewodnictwem ks. Pawła Zięby, dyrektora Caritas archidiecezji warmińskiej.

- Są różne formy ubóstwa - materialnego, emocjonalnego... bardzo wielu osobom czegoś brakuje. Za nich wszystkich chcemy się modlić, o to, by wszyscy ubodzy znaleźli wokół siebie osoby, które otworzą na nich swoje serca i ręce, znajdą dla nich czas - tłumaczy ks. Zięba. Podkreśla również, że ubóstwo to nie tylko brak dachu nad głową, pieniędzy czy jedzenia. - To również samotność, brak kogokolwiek, z kim można porozmawiać. Postarajmy się, by to wydarzenie nie było tylko jednym dniem, ale początkiem naszej miłości do ludzi ubogich - zachęcał wiernych ks. Zięba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..