Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wspólnota z biednymi

Wolontariusze uczestniczyli w Caritas w obiedzie z ubogimi.

W niedzielę po raz pierwszy obchodzony był w Kościele Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił go na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Będzie on obchodzony co roku, na niedziele przed uroczystością Chrystusa Króla.

Pierwszy w historii Dzień Ubogich obchodzimy pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Z tej okazji wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 10 i Gimnazjum nr 8 udali się do centrum Caritas w Olsztynie na spotkanie z bezdomnymi. - Służba przy stole obiadowym i świadczenie kulturą spotkania były znakiem otwartości na wspólnotę z biednymi. To było przyjęcie zaproszenia ojca Franciszka, aby spojrzeć na własną postawę wobec ubogich w najbliższym otoczeniu  - mówi katecheta Sebastian Polakowski.

Również w trwającym Roku Brata Alberta rozdawane były chlebki słowa Bożego, których treści odczytywali na głos sami uczestnicy. - Światowy Dzień Ubogich to wezwanie do rozpoznania potrzeby przezwyciężania każdej formy egoizmu. To sprawdzenie, jak wygląda mój termometr sumienia w relacji do ubogości, którego twarz jest ewangeliczna lub zbyt światowa. Miłujmy czynem, aby słowo stało się dobre jak chleb - dodaje katecheta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL