Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zaśpiewali pieśni patriotyczne

Najmłodszy uczestnik miał 4 lata, a najstarszy 18 - mówi Wioletta Bulejak.

W Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbył się organizowany przez Fundację „Otwarte dłonie” V Olsztyński Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla Dzieci i Młodzieży. Projekt był współfinansowany przez Ministra Obrony Narodowej.

- W związku z tym, że rok 2017 został ogłoszony rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wraz z przypadającą 220. rocznicą powstania Legionów Polskich, w bieżącej edycji uczestnicy byli zobowiązani do zaprezentowania Pieśni Legionowej - wyjaśnia Wioletta Bulejak, prezes fundacji.

Z roku na rok przegląd cieszy się coraz większą popularnością. W przeglądzie uczestniczyły dzieci i młodzież z Olsztyna, Biskupca, Szczytna, Lipowca, Jerutek. Jurorzy byli zachwyceni wysokim poziomem uczestników przeglądu i dlatego przyznali w niektórych kategoriach nawet miejsca ex aequo.

- Cześć wykonawców nie tylko śpiewała, ale także grała na różnych instrumentach. Uczestnicy starali się także oddać charakter pieśni patriotycznych poprzez strój i odpowiednie rekwizyty patriotyczne i wojskowe - mówi prezes Bulejak.

Przegląd już po raz piąty prowadził Ziemowit Ziemba. Uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: Andrzej Borkowski - przewodniczący, Ewa Alchimowicz Wójcik i Emilia Siwik.

Podczas gali zostały wręczone trzy jubileuszowe nagrody dla  uczestników, którzy biorą udział co roku od pierwszego przeglądu i w tym roku wystąpiły po raz piąty. Były to dwie solistki: Oliwia Ciechacka i Marietta Ostapczuk oraz Schola „Maryjne Słowiki”.

Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody oraz statuetki, zaś wszyscy pozostali uczestnicy pamiątkowe medale i drobne nagrody. Przerwę na naradę jury umilił uczestnikom słodki poczęstunek oraz animacje poprowadzone przez Magdalenę Jurowską.

W organizacji konkursu pomagali wolontariusze z Fundacji Otwarte Dłonie: Weronika Bulejak, Magdalena Jurowska, Dominik Bulejak, Jarosław Bulejak

Grand Prix Przeglądu w poszczególnych kategoriach otrzymali:
- Oliwia Ciechacka uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu;
-  Agnieszka Rycko i Mateusz Kłosowski duet ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie;
- zespół z Przedszkola Art School w Olsztynie.

Laureaci wyłonieni w poszczególnych kategoriach:
W kategorii dziecięcej do 9 lat:
I miejsce - Jakub Kłosowski ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie;
II miejsce - Maja Soliwoda przygotowana przez Fundację „Kreolia” w Jerutkach;
III miejsce - Patrycja Podlecka ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie ;
Wyróżnienia: Weronika Walczykowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu.

W kategorii solistów starszych:
I miejsce - Maja Banasiak z Akademii Młodego Wokalisty w Szczytnie, Jakub Górzyński z grupy muzycznej przy Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie
II miejsce - Dominika Kordowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie,  Klaudia Wierzbowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie;
III miejsce - Weronika Moroz ze Szkoły Podstawowej nr  3 w Biskupcu, Marietta Ostapczuk ze Szkoły Podstawowej nr  3 w Biskupcu ;
Wyróżnienia: Małgorzata Gwiazda z Akademii Młodego Wokalisty w Szczytnie, Zuzanna Zejer z grupy muzycznej przy Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztyn.

W kategorii zespoły:
I miejsce - Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olsztynie, Młodsza Schola z Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie;
II miejsce - Zespól z Przedszkola „Radość” w Olsztynie;
III miejsce - Duet: Julia Kotwasińska i Miłosz Kijek z Niepublicznej Szkoły w Biskupcu.
Wyróżnienie: Młodzieżowy Zespół z Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama