Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zależy nam na jakości

W kurii metropolitalnej odbyły się kolejne warsztaty dla doradców życia rodzinnego.

Cykliczne spotkania formacyjno-warsztatowe mają na celu przede wszystkim podniesienie kwalifikacji doradców życia rodzinnego, którzy pracują w parafialnych poradniach. - Zależy nam na wysokiej jakości funkcjonowania poradni zarówno w zakresie przygotowania do małżeństwa, jak i towarzyszenia obecnym małżonkom, również tym, którzy znajdują się w sytuacji kryzysowej - tłumaczy ks. dr Wojsław Czupryński, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Zagadnienia poruszane podczas warsztatów dotyczą różnych aspektów życia rodzinnego - m.in. naturalnego planowania rodziny, kwestii psychologicznych, uwarunkowań społecznych, socjologii religii. - Chcemy, żeby wszystko, co robimy, było na jak najwyższym poziomie. Widzimy również potrzebę zupełnej odnowy przygotowania do małżeństwa. Chcielibyśmy, żeby to przygotowanie dokonywało się za pomocą metody dialogu. Okazuje się bowiem, że często narzeczeni w ogóle nie podejmują wielu istotnych tematów. A dialog służy nie tylko poznaniu się w okresie narzeczeństwa, ale jest też podstawowym narzędziem budowania jedności małżeńskiej oraz pokonywania kryzysów, które z natury rzeczy prędzej czy później w każdym małżeństwie się pojawią - mówi ks. Czupryński.

Warsztaty są organizowane przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Archidiecezji Warmińskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana Oddział Okręgowy w Olsztynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL