Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jesteśmy dobrymi mamami

W Olsztynie odbyła się konferencja "Jestem mamą!"

Ponad 100 kobiet zgromadziło się w stolicy Warmii i Mazur na Konferencji Kobiet „Jestem mamą!”.

- Naszym celem jest przede wszystkim zbudowanie dobrych relacji, chcemy, żeby mamy czuły się silne, kompetentne i żeby wiedziały, że mają wszystko, co potrzebne jest do macierzyństwa. Chcemy, by kobiety uwierzyły, że są dobrymi mamami, każda mama jest wystarczająco dobra. Nie ma idealnych matek - każda z nas popełnia błędy, coś nam nie wychodzi, ale po to też tu jesteśmy - żeby dowiedzieć się czegoś, co pozwoli nam być jeszcze lepszymi mamami - tłumaczy Ewa Kazimierczak z Fundacji Każdy Ważny, organizator konferencji.

Podczas spotkania poruszane były tematy, które mają wielki wpływ na przeżywanie macierzyństwa, m.in. relacje z własną matką, proces porodu, macierzyństwo w kryzysie, czyli po stracie dziecka lub w niepłodności, czy łączenie pracy zawodowej i bycia mamą. O porodzie opowiadała Irena Chołuj, położna, która odebrała ponad 12 tys. porodów w szpitalu i ponad 600 porodów domowych. - Poród naturalny to coś, do czego ciało kobiety jest uzdolnione. Kiedy dziecko rozwija się w łonie mamy, jej organizm przygotowuje się do porodu. Trzeba sobie po prostu przyswoić pewne informacje i nie bać się tego, co się wydarzy. Sam poród jest po prostu zakończeniem czasu oczekiwania na urodzenie dziecka - opowiada Irena Chołuj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL