Nowy numer 42/2019 Archiwum

Hymn na cześć Maryi przejdź do galerii

Akatyst ku czci Bogurodzicy.

W parafii Matki Bożej Różańcowej w Olsztynie odbyło się niezwykłe nabożeństwo - Akatyst ku czci Bogurodzicy. Akatyst to Bizantyjska modlitwa śpiewem pochodząca najprawdopodobniej z V-VI wieku.

Treść hymnu koncentruje się wokół tematu obecności Maryi w Tajemnicy Słowa Wcielonego j Jego Kościoła. Akathistos składa się z 24 zwrotek zaczynających się od kolejnych liter alfabetu. Na przemian przeplatają się teksty maryjne i chrystologiczne.

- Już po raz 3. rozpoczynamy okres Adwentu od tego nabożeństwa. Adwent to czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, ale jest to również czas spotkania z Maryją, naszą Matką, która prowadzi nas do Boga - tłumaczy Roman Trzciński, kierownik zespołu, który wykonał Akatyst.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL