Nowy numer 42/2019 Archiwum

Podarunki od świętego

Święty Mikołaj odwiedził Reszel.

Biskup z Miry żyjący na przełomie III i IV w. stał się jednym z najpopularniejszych świętych wśród dzieci. Tradycja obdarowywania prezentami 6 grudnia, jak i w noc wigilijną, jest z nim ściśle związana. Najważniejszym z nich jest dar miłości, która w tych dniach szczególnie wyraża się w gestach.

6 grudnia br. parafię w Reszlu odwiedził znamienity gość, który wprowadził w życie wspólnoty małego miasteczka nie lada poruszenie. Przybył na swoich saniach, do których zaprzęgnął renifery, i objechał nimi wszystkie ulice, budząc radość wśród napotkanych ludzi.. Dla każdego znalazło się coś słodkiego, nikt nie został po spotkaniu bez podarunku. Święty podjechał również pod kościół, gdzie czekał na niego tłum zniecierpliwionych dzieci. Wszyscy razem udali się na Mszę św., po której każdy, kto chciał, mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem.

Dzielenie się miłością jest pięknym świadectwem żywej wiary dnia codziennego, a nie tylko od święta. Świety biskup z Miry - ulubienic wszystkich bez względu na wiek - jest tego najlepszym przykładem. Dzisiejszy dzień zaprasza nas do tego, aby stać się takim św.  Mikołajem dla drugiej osoby. Wystarczą otwarte serce i szczery uśmiech.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL