Nowy numer 43/2019 Archiwum

Znak wiary Polaków

Choinka z Mazur zabłysła na placu Świętego Piotra w Watykanie.

W Watykanie miało miejsce uroczyste zapalenie lampek na bożonarodzeniowej choince i odsłonięcie betlejemskiej szopki na placu Świętego Piotra.

Tegoroczna choinka pochodzi z Nadleśnictwa Gołdap - w drodze z Mazur do Watykanu przebyła ponad 2 tys. kilometrów. Mazurski świerk stanowi podziękowanie za jubileusz 25-lecia istnienia nowych struktur Kościoła w Polsce oraz wotum wdzięczności za 300. rocznicę koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, 140. rocznicę objawień w Gietrzwałdzie oraz 100. rocznicę objawień w Fatimie.

- To ważne wydarzenie dla nas. Sięgamy do symboli i bardzo dobrze - one pozwalają nam wchodzić w głębsze rozumienie treści świąt Bożego Narodzenia. Choinka nawiązuje do najstarszej symboliki chrześcijańskiej, czyli drzewa życia, do tego dołącza żłobek, a to są treści, bez których nie wyobrażamy sobie świątecznej atmosfery - mówił abp Józef Górzyński.

Papież Franciszek podziękował za dar i powiedział, że jest znakiem wiary Polaków, którzy w ten sposób wyrażają wierność Stolicy Piotrowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama