GN 03/2020 Archiwum

Granice się przesuwają

Szatan w trakcie egzorcyzmów mówi, że aborcja jest jednym z największych jego sukcesów w dzisiejszym świecie.

W kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie zorganizowała konferencję „Życie nienarodzonych - nasza odpowiedzialność”. Podczas prelekcji podjęto trzy główne tematy, czyli istotę funkcjonowania idei ochrony życia w Polsce, zadania i rolę diakonii życia oraz zagadnienia związane z ochroną życia dzieci poczętych, zachęcając jednocześnie do podjęcia trudu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zagrożonego zagładą.

Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy Różańca oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

- Okazuje się, że mimo tego, iż jesteśmy świadomi wagi ochrony życia poczętego, w zeszłorocznym czarnym marszu zauważono młodzież, a nawet dorosłych z Ruchu Światło-Życie. Czyli cały czas troska o życie umyka, a my zbyt często ulegamy ogólnikowym i zakłamanym argumentom. Stąd tak ważne są takie konferencje, podczas których mówimy o tym, że każdy z nas jest człowiekiem od momentu poczęcia - wyjaśnia Aleksandra Prucnal.

- Bardzo łatwo dajemy się manipulować. Nie mówi się o dziecku, a o płodzie, zlepku komórek. Nie mówi się o zabijaniu, a o aborcji, terminacji. W najważniejsze kwestie wprowadza się miękkie pojęcia, które nie przedstawiają prawdy. Nie możemy się dać oszukiwać zmianą terminów - dodaje Janusz Prucnal.

O wadze problemu zabijania dzieci nienarodzonych mówił również ks. Paweł Roszyński. - Czytałem świadectwa egzorcystów, którzy mówili wprost, że szatan w trakcie egzorcyzmów mówi, iż aborcja jest jednym z największych jego sukcesów w dzisiejszym świecie. Dlatego chcemy o tym mówić - mówił.

Podkreślał, że winniśmy walczyć o przepisy prawa zabraniające aborcji. - Granice się przesuwają. W Holandii doszło do tego, że nie jest ważne, czy dziecko się jeszcze nie narodziło, czy narodziło. Prawem rodzica jest eutanazja dziecka chorego. Zaczęli od legalizowania aborcji i te granice się przesuwają - mówił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Jarosław_Dobrowolski
  09.12.2017 11:36
  Ptaki budują gniazda dla swojego potomstwa. Szympansy, goryle i małpy opiekują się swoimi dziećmi. Gatunek ludzi zabija swoje potomstwo w milionach egzemplarzy. Nie trzeba być wierzącym, żeby zrozumieć, że gatunek, który zabija swoje dzieci, jest gatunkiem bez przyszłości. (por: JP II) Po prostu fizycznie go nie będzie. Co za bezmyślność, głupota i kompromitacja jest w umysłach tych, co popierają aborcję. Przesunięcie granic moralnych doprowadzi do przesunięcia granic terytorialnych. Już teraz w Niemczech 1/4 dzieci to dzieci muzułumańskie. Więc za kilka dekad naszym zachodnim sąsiadem może być Turcja lub inne państwo muzułumańskie. Podobnie Belgia i Holandia na własne życzenie przez aborcję i eutanazję mogą zniknąć z mapy Europy. Jak człowiek pościeli, tak się wyśpi. Budźmy się!
 • song
  09.12.2017 13:19
  A dzieci muzułmańskie są gorsze niż nienieckie czy holenderskie? To normalne, że niektore narody istnieją, a potem zanikają. Gdzie są dzisiaj Etruskowie, Sumeryjczycy czy Amalekici?
  doceń 1
 • Jarosław_Dobrowolski
  09.12.2017 13:50
  Dzieci muzułumańskie są tak samo wartościowe jak każde inne. To część Europejczyków przesuwa granice swoich wartości przez co skutki mogą być takie, jak wyżej opisałem.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama