Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ola postawiła pierwsze kroki

Kolejne wybudzenie w Klinice Budzik w Olsztynie.

W olsztyńskim Budziku po kilku miesiącach terapii wybudziła się ze śpiączki 23-letnia Aleksandra. To kolejny sukces jedynej w Polsce kliniki dla dorosłych, gdzie kompleksową opieką otoczone są osoby w tym stanie.

- Kilka dni temu Ola odzyskała pełną świadomość. Postawiła pierwsze kroki, kontaktuje się z nami. Można z nią porozmawiać. Kilkumiesięczna terapia przyniosła efekty. Kolejny sukces, który nas cieszy - mówi dr Łukasz Grabarczyk z Budzika.

Aleksandra zapadła w śpiączkę w wyniku leczenia pewnych chorób immunologicznych. Spadek odporności skutkował zapaleniem mózgu, które zakończyło się ciężką chorobą, a w konsekwencji śpiączką. - Ale, jak widać, upór przynosi efekty - uśmiecha się dr Grabarczyk.

W klinice wybudzeń było już kilka. - Ale nie robimy tego dla liczb, a dla pacjentów. Cały czas pracujemy. Problem w tym, że mamy obecnie osiem łóżek, wszystkie zajęte, a kolejka osób oczekujących jest olbrzymia - mówi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL