Nowy numer 42/2019 Archiwum

Przekazujmy Prawdę

W kurii warmińskiej odbyło się spotkanie opłatkowe abp. Józefa Górzyńskiego z mediami.

Tradycyjne spotkanie opłatkowe metropolity warmińskiego z przedstawicielami mediów rozpoczęło się od podziękowań abp. Górzyńskiego za współpracę w mijającym roku. - Na pierwszym miejscu Gietrzwałd - to wydarzenie skupiło w szczególny sposób naszą uwagę i dzięki środkom przekazu udało się osiągnąć bardzo pozytywny skutek: do Gietrzwałdu przybyło wielokrotnie więcej pielgrzymów, orędzie Matki Bożej zostało upowszechnione. To wielka wartość i mam nadzieję, że te wydarzenia zaowocują w życiu wielu osób i wspólnot - mówił abp Górzyński.

Podkreślił, że wspólnym zadaniem Kościoła i mediów jest przekazywanie prawdy. - Dla nas, wierzących, określenie tego, czym jest prawda, jest proste, gdyż Chrystus o sobie powiedział, że jest Drogą, Prawdą i Życiem - zaznaczył metropolita.

Spotkanie było okazją do podzielenia się planami na kolejny rok, a w tym na pierwsze miejsce wysuwają się w Kościele warmińskim 50. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej w Świętej Lipce oraz otwarcie Muzeum Archidiecezji Warmińskiej. - Chcielibyśmy zakończyć prace budowlane w drugim kwartale 2018 roku. Prace przebiegają sprawnie i mam nadzieję, że żadnych niespodzianek po drodze nie będzie. Potem będziemy przygotowywać muzeum do wielkiego otwarcia - mówił abp Górzyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL