GN 42/2019 Archiwum

Bóg chce być blisko

W Centrum Duszpasterskim w Olsztynie trwa Sylwestrowa Oaza Modlitwy Dorosłych.

Zaczęli w piątek wieczorem nieszporami, zakończą w niedzielę, w ostatni dzień roku Apelem Jasnogórskim. Spotykają się każdego dnia wieczorem na Mszy św., konferencji, spotkaniu w grupie.

- Nie ma lepszego sposobu na przeżywanie końca roku i rozpoczęcie nowego niż właśnie spotkanie na rekolekcjach, które mają pogłębić naszą relację z Bogiem - podkreśla ks. Bartłomiej Matczak, prowadzący rekolekcje.

To nie pierwsze takie rekolekcje - już wcześniej Wspólnota Dobrego Pasterza organizowała takie modlitewne spotkania na zakończenie roku. Po 3 latach przerwy ta praktyka została przywrócona. - Duch Święty tak to wszystko poprowadził, mamy 30-40 osób. Chcemy się spotkać, żeby się wspólnie pomodlić, tego właśnie potrzebujemy - spotkania z Bogiem - tłumaczy Ola Szczesiul.

Temat modlitewnych rozważań jest taki sam jak roku duszpasterskiego i dotyczy Ducha Świętego. - Jesteśmy zaproszeni, by wypełniać serce darami, jakie otrzymaliśmy podczas bierzmowania. Mamy otwierać się na to, co Bóg nam daje. Nawet jeśli nie jest to do końca tak, jak sobie wyobrażamy, to takie życie w bliskości z Bogiem jest zawsze piękne i wspaniałe. Bóg chce być blisko nas - mówi ks. Matczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama