Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zastrzyk nadziei

- Wiele naszych spotkań z chorymi kończy się uznaniem przez nich Jezusa jako Pana i Zbawiciela - mówi ks. Karol Gresik.

Jezus swoich uczniów "wysłał po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał". Podobnie działa wolontariat w Szpitalu Miejskim w Olsztynie. Parami odwiedzają chorych - podają kubek wody, odmawiają razem Różaniec, koronkę... Po prostu są. A za nimi idzie On.

- Nasza posługa ma charakter ewangelizacyjny. Łączy w sobie wymiar ogólnoludzki, czyli: być, potrzymać za rękę, wysłuchać, porozmawiać itp., z wymiarem duchowym - tam, gdzie się da, modlimy się i głosimy Dobrą Nowinę. Wiele naszych spotkań z chorymi kończy się uznaniem przez nich Jezusa jako Pana i Zbawiciela, a także pogłębieniem życia sakramentalnego czy wręcz powrotem do niego, nieraz po wielu latach duchowego zagubienia - tłumaczy ks. Gresik.

Wolontariusze spotykają się raz w miesiącu - najczęściej w 3. sobotę miesiąca. Zaczynają dzień w szpitalu od wspólnej modlitwy, rozważania słowa Bożego i Mszy św. Po Eucharystii część idzie na oddziały, reszta zostaje w kaplicy i modli się w intencji chorych. Obecnie trwają poszukiwania nowych wolontariuszy. - Tak naprawdę, to i codziennie jest kogo odwiedzać. Liczba osób potrzebujących wsparcia duchowego zdecydowanie przekracza nasze możliwości kadrowe - podkreśla ks. Gresik i zachęca, by zgłaszać się do niego poprzez e-mail: kargres@wp.pl lub telefonicznie: 573 428 777. Ważne, żeby zrobić to do 26 stycznia, bo pod koniec miesiąca planowane jest spotkanie formacyjne dla nowych wolontariuszy. - Niektórzy zapewne się zastanawiają: "Czy się do tego nadaję?". Takie sama pytania zadawali sobie apostołowie, gdy Pan Jezus ich powoływał. Wiemy jednak, że poszli za Nim i że żaden z nich nie żałował tego. Jezus potrzebuje przede wszystkim chwili twojego czasu, pragnienia dzielenia się Bożą miłością i odrobiny serca, którą będzie mógł nakarmić zgłodniałych miłości - zachęca ks. Karol.


Więcej o wolontariacie w Szpitalu Miejskim w Olsztynie w numerze 2. "Posłańca Warmińskiego" na 14 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL