GN 42/2019 Archiwum

Wymiana ciepła ruszyła

Na placu Jana Pawła II przed miejskim ratuszem stanęła niezwykła szafa.

Konstrukcję z wieszakiem w środku postawili harcerze. Powiesili na początku trochę ubrań i liczą, że  inni pójdą za ich przykładem. Szafa z wieszakiem i ciepłymi ubraniami włącza się w ogólnopolską akcję „Wymiana ciepła”.

- Wystarczy postawić wieszak i pozwolić, by ubrań przybywało, a potrzebujący bez skrępowania brali to, czego im trzeba. To działa, to dzieje się samo - przekonują organizatorzy.

Akcja ta nie polega tylko na oddawaniu. Oczywiście, jest ona przede wszystkim skierowana do osób potrzebujących, których nie stać na nowe ubranie.

- Jeśli natomiast zapomniałeś wziąć z domu rękawiczek czy szalika, to nie krępuj się i bierz, o to w tym właśnie chodzi. Przy następnej okazji to właśnie ty możesz zostawić coś na wieszaku - zachęcają harcerze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama