Nowy numer 42/2019 Archiwum

Głosić Go wszystkim

20 lat kolędowania w Srokowie.

Historia kolędowania sięga 1997 roku - wtedy to z inicjatywy młodzieży i dzięki wsparciu proboszcza ks. Kazimierza Sawostianika rozpoczęło w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego adorowanie Jezusa. Przez ten okres przybierało ono różne formy, które pod patronatem parafialnego oddziału Akcji Katolickiej były doskonalone i wzbogacane w treści. - Wreszcie z inicjatywy księdza wikarego wyszliśmy z kościoła parafialnego do Gminnego Ośrodka Kultury, by głosić prawdę o Jezusie wszystkim ludziom - mówią przedstawiciele POAK.

20. parafialny przegląd kolęd i pastorałek rozpoczął parafialny zespół Wody Jordanu. W przeglądzie wzięło udział 20 osób w różnych kategoriach wiekowych, a całość poprowadził ks. Adrian Dynda. - Szczególnie trudne zadanie czekało na jury przy nagradzaniu uczestników najstarszej kategorii - dziewczęta potwierdziły swoim pięknym śpiewem, że ciężka praca przynosi wspaniałe osiągnięcia. Zachęciły młodsze koleżanki, że talentem i pracą można wielbić Boga i głosić Go wszystkim ludziom - podkreślają organizatorzy.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Przedszkolaki:

1. miejsce - Natalia Prawecka
2. miejsce - Daria Kozłowska
3. miejsce - Alicja Hatalak

kl. I-III szkoły podstawowej:

1. miejsce - Lena Chociełowska
2. miejsce - Wiktoria Perfikowska
3. miejsce - Nikola Sapela

kl. IV-VI szkoły podstawowej:

1. miejsce - Róża Kozłowska
2. miejsce - Asia Hatalak
3. miejsce - Łukasz Łata

kl. VII szkoły podstawowej oraz gimnazjum:

1. miejsce - Hanna Wereda
2. miejsce - Anna Januszewska
3. miejsce - Emila Jankowska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL