Nowy numer 45/2019 Archiwum

Bohaterem jest ten, kto umacnia pokój

- Dążenie do jedności jest prawdziwym obowiązkiem chrześcijańskich sumień - przyznaje ks. Andrzej Lesiński.

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan - w wielu świątyniach odbywają się modlitwy i nabożeństwa w intencji jedności wszystkich wierzących w Chrystusa. W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie odbyło się nabożeństwo Słowa Bożego. Modlitwie przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

- Mamy świadomość jak ważny jest utracony dar jedności i pokoju w naszych sercach. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach - mówił abp Górzyński.

- W imię Jezusa Chrystusa gromadzimy się na nabożeństwie Słowa Bożego, by wypraszać łaskę Ducha Świętego, który jest dawcą jedności. W taki dzień nie możemy zapomnieć o przepowiedni Kajfasza: Jezus miał umrzeć za naród, ale także by rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno. Jezus rzeczywiście umarł za jedność chrześcijan - dążenie do jedności nie jest więc pobożnym życzeniem garstki zapaleńców, ale prawdziwym obowiązkiem chrześcijańskich sumień - przypomniał na początku nabożeństwa ks. prał. Andrzej Lesiński.

Homilię wygłosił ks. Paweł Hause, biskup-elekt Diecezji Mazurskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. W swoim słowie zaznaczył, że prawdziwy pokój przynosi Chrystus.

- Kto szuka pokoju, kto go umacnia - jest prawdziwym bohaterem. Bóg chce, byśmy mogli odnaleźć pokój w sercu, obdarza nas w Chrystusie pokojem, On jest jedyną drogą do pokoju. Upragniony pokój możemy osiągnąć tylko przez Jezusa, przeze naśladowanie Go - mówił ks. Hause.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama