Nowy numer 41/2019 Archiwum

Frekwencja wiernych

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego opublikował najnowsze badania z 2016 r. dotyczące uczestnictwa wiernych w niedzielnych Mszach św., jak również przyjmowania Komunii świętej.

W archidiecezji warmińskiej odnotowano zwiększoną liczbę sakramentów małżeństwa, więcej osób przyjęło Pierwszą Komunię świętą, a także zwiększyła się liczba dzieci ochrzczonych.

- Jeśli chodzi o uczestnictwo w niedzielnych Eucharystiach odnotowano 3 proc. spadek, a odsetek osób przychodzących do kościoła w niedzielę wynosi nieco ponad 27 proc. W przypadku przyjmowania Komunii świętej spadek wynosi 1 proc. i obecnie kształtuje się na poziomie 13 proc. - informuje ks. Marcin Sawicki, rzecznik prasowy kurii archidiecezji warmińskiej.

Jak wyjaśnia, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie było to badanie socjologiczne, a statystyczne przeprowadzone w jedną niedzielę w roku, 16 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL