Nowy numer 46/2019 Archiwum

To nasz wspólny dom

– Jesteśmy w ekstraklasie miast Polski – podkreśla prezydent Piotr Grzymowicz.

W Olsztynie odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie prezydenta. Rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia tego, co udało się zrealizować w ubiegłym roku i propozycji na rok 2018. – Nasz główny cel jest niezmienny – systematyczna poprawa jakości życia nas wszystkich, naszych mieszkańców. Bo przecież Olsztyn to nasz wspólny dom, a o ten dom, o swoją rodzinę, należy dbać i go pielęgnować – mówił P. Grzymowicz.

Wspomniał także, że Olsztyn jest doceniany nie tylko przez mieszkańców, ale też mieszkających poza nim, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia dla stolicy Warmii i Mazur. – Możemy powiedzieć, że jesteśmy w ekstraklasie miast Polski – zaznaczył prezydent.

W drugiej części gali już po raz 15. zostały wręczone statuetki św. Jakuba – nagroda ustanowiona w 2003 r., przyznawana indywidualnie lub zespołowo za wybitne zasługi dla miasta. – Dobro trzeba promować. Dlatego tak ważne są takie nagrody – dla ludzi, dzięki którym to dobro się dzieje – chwalił abp Józef Górzyński.

W tym roku statuetki otrzymali: Olsztyn Greek Festiwal (kultura), prof. dr hab. Krzysztof Młynarczyk (nauka), Jakub Kochanowski (sport), „Społem” PSS w Olsztynie (gospodarka), Elżbieta Fabisiak (działalność pozarządowa) oraz Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie (szczególne zasługi). – Społem znaczy razem. Ta nagroda jest dla nas wszystkich. Jestem przekonany, że kapituła dostrzegła nie tylko naszą działalność biznesową, ale też m.in. to, że zawsze angażujemy się w pomoc potrzebującym – dziękował Stanisław Tunkiewicz, prezes zarządu „Społem” PSS. Galę noworoczną zakończył koncert Anny Wyszkoni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama