Nowy numer 43/2019 Archiwum

Nowa oferta studiów

Od marca na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rusza kierunek: dydaktyka zajęć edukacyjnych w zakresie wychowania do życia w rodzinie.

- Nasza oferta skierowana jest do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy chcą uzyskać kwalifikacje do nauczania drugiego przedmiotu - tłumaczy ks. dr Zdzisław Kieliszek, prodziekan ds. kształcenia.

Podczas zajęć poruszane będą tematy dotyczące m.in. etyki małżeństwa i rodziny, odpowiedzialnego rodzicielstwa, rozwoju psychoseksulanego człowieka czy podstaw prawych życia w małżeństwie i rodziny.

- Nasz wydział organizuje Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Rodzinie. Cieszy się ona dużym powodzeniem - w ubiegłym roku w 1. etapie wzięło udział ponad 2 tys. Uczniów, w tym roku ta liczba przekroczyła 3 tys. Zainteresowanie tą tematyką ze strony młodych ludzi jest, ale okazuje się, że często brakuje nauczycieli, którzy mieliby merytoryczne przygotowanie do prowadzenia zajęć. Powoduje to, że wiedza młodzieży na tematy rodziny, środków pomocy, dokumentów, prawa dotyczącego rodziny czy instytucji się tym zajmujących, jest często bardzo powierzchowna - podkreśla ks. Kieliszek.

Studia będą trwać 3 semestry, koszt to 800zł za semestr. Zapisy od 12 do 16 lutego w systemie irk.uwm.edu.pl. Pierwsze zajęcia planowane są na 2 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama