Nowy numer 41/2019 Archiwum

Słowo i czyn

W Olsztynie odbyło się doroczne spotkanie Współpracowników Misyjnych Zgromadzenia Słowa Bożego. - To taka nasza jednodniowa parafia raz do roku - uśmiecha się o. Wiesław Dudar SVD.

Parafia św. Franciszka w Kortowie po raz kolejny stała się miejscem spotkania dla tych, którzy mają misje w sercu. - Spotykają się ludzie, dla których misje są ważnym elementem ich życia wiary. To okazja, by dowiedzieć się czegoś nowego, spotkać misjonarza, posłuchać, jak wygląda praca misyjna. Chcemy się wspólnie pomodlić, porozmawiać, spędzić trochę czasu razem. Część tych osób spotyka się raz do roku właśnie na naszych spotkaniach - tłumaczy ideę o. Dudar SVD.

Tym razem gościem spotkania był o. Stanisław Róż SVD, podzielił się z zebranymi swoim doświadczeniem misyjnym, przewodniczył również Mszy św. w kościele akademickim. W homilii zaznaczył, że dzisiejszy Kościół na pewno różni się od tego pierwotnego, ale wciąż to ten sam Kościół zbudowany na Chrystusie. - W Ewangelii o rozmnożeniu chleba i ryb Jezus pokazuje nam coś bardzo ważnego - nasza działalność głoszenia Bożej miłości to nie tylko słowo, ale również czyn - mówi werbista.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL