Nowy numer 42/2019 Archiwum

W miejscu objawień

W Gietrzwałdzie, gdzie Maryja wymieniała nasze słabości, w tym roku odbędzie się Dzień Pokuty, który przygotuje nas do narodowego dziękczynienia za wolność.

Po ubiegłorocznym jubileuszu 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie 50. rocznicy koronacji Jej obrazu jako archidiecezja warmińska chcemy jeszcze bardziej pogłębiać i przekazywać orędzie Matki Bożej pozostawione na Ziemi Warmińskiej - mówi abp Józef Górzyński.

W swoim przesłaniu Pani Gietrzwałdzka wzywała między innymi do pokuty, dlatego już dziś metropolita warmiński zaprasza wiernych na Dzień Pokuty w Gietrzwałdzie, który będzie miał miejsce 30 czerwca 2018 roku.

- To wydarzenie wpisuje się także w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Hasłem tego dnia będą słowa „Od wolności wewnętrznej  do wolności wewnętrznej”. Objawiania gietrzwałdzkie to nic innego, jak prezent Nieba dla uciemiężonych Polaków w czasie zaborów. Droga do wolności trwała jeszcze długo, ale wytrwała modlitwa milionów Polaków na różańcu sprawiła cud, nie tylko nad Wisłą w 1920 r., ale dwa lata wcześniej, w odzyskaniu niepodległości - uważa ks. Marcin Sawicki, rzecznik prasowy warmińskiej kurii.

Podkreśla, że rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń na to wydarzenie - zgłoszenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL