GN 42/2019 Archiwum

Tu modlił się święty

Wspólny czas, życzliwość i uśmiech pozwoliły dzieciom choć na chwilę zapomnieć o chorobie i trudnościach związanych z pobytem w szpitalu.

Dzień Chorego był dla wolontariuszy Caritas okazją do posługi w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. W Kościele powszechnym już po raz 26. obchodzony był Światowy Dzień Chorego. 11 lutego to wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Ustanowiony został przez św. Jana Pawła II w 1992 r.

- Rok wcześniej papież podczas pielgrzymki do Polski odwiedził Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie, modląc się z dziećmi za wszystkich ludzi chorych. Z tej to okazji wolontariusze ze szkół podstawowych nr 29 i nr 10 w Olsztynie oraz podstawówki z Rusi, pod patronatem Caritas Archidiecezji Warmińskiej, uczestniczyli w obchodach święta w szpitalu - wyjaśnia katechetka Agnieszka Dzieńkowska.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. celebrowaną w miejscu, gdzie modlił się św. Jan Paweł II. W czasie Eucharystii wierni uczestniczyli w przyjęciu sakramentu namaszczenia chorych.

- Wolontariusze po Eucharystii obdarowywali pacjentów szpitala podarunkami przygotowanymi przez Caritas, sprawiając im wiele radości. Wspólny czas, życzliwość i uśmiech pozwoliły dzieciom choć na chwilę zapomnieć o chorobie i trudnościach związanych z pobytem w szpitalu - dodaje katechetka.

Tematem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Chorego był obraz Maryi, która jest symbolem pełnej czułości i wytrwałości nad cierpiącymi. - Papieski obraz Kościoła jako „szpitala polowego” otwartego dla wszystkich zranionych przez życie, potrzebuje różnych współpracowników, wśród których wolontariusze stanowią znaczny wkład w posłudze samarytańskiej - podkreśla pani Agnieszka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama