Nowy numer 41/2019 Archiwum

Specjalista od uspokajania

– Jednym ze składników w recepcie na udane kapłaństwo jest więź z kolegami kursowymi. Jeśli tego brakuje, różnie może być. Myśmy się trzymali razem – mówi ks. Józef.

Kilkanaście dniu temu w parafii Wniebowzięcia NMP w Szczytnie świętowano 60. rocznicę święceń ks. Józefa Drążka. Na uroczystej Mszy św. pojawili się liczni parafianie, władze samorządowe i kapłani. – Ksiądz prałat jest symbolem tego miasta. Zapisał się w tej społeczności jako człowiek, który nikogo nie skrzywdził. Przyszedł tu w czasie komuny, gdy relacje były bardzo trudne i punktów zapalnych było wiele. Jak ks. Józef to zrobił, że to wszystko złagodził? Nie wiem. To jeden z większych cudów – mówi proboszcz ks. Andrzej Preuss. Historia życia ks. Drążka jest fascynująca i bogata w wydarzenia, ponieważ przyszło mu żyć w niezwykłych czasach.

Dostępne jest 8% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL