Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kilogramy miłosierdzia

To najstarsze na Warmii szkolne koło tworzą niestrudzeni wolontariusze, którzy z entuzjazmem włączają się w każdą akcję, byle by tylko czynić dobro.

Liturgiczny czas Wielkiego Postu sprzyja pogłębionej refleksji nad naszym zbawieniem oraz naszym nawróceniem, zwłaszcza przez praktykę świadczenia miłosierdzia potrzebującym - mówi Krzysztof Gajewski, opiekun szkolnego koła Caritas w Butrynach bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Te słowa wszyscy przekuwają w czyny. To najstarsze na Warmii szkolne koło tworzą niestrudzeni wolontariusze, którzy z entuzjazmem włączają się w każdą akcję, byle by tylko czynić dobro.

- W takim klimacie przeżywają wolontariusze rozpoczęty właśnie okres Wielkiego Postu. Nie było by to możliwe dzięki m.in. pani Brigitty Otto i projektowi „Każdy kęs ma sens”, który realizujemy już od 2004 r. – podkreśla opiekun.

Pani Otto z Limburga (Hesja), emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej „Atzelschule” w Staffel zbiera środki finansowe, którymi wspiera śniadania i obiady dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Butrynach. - Nasz darczyńca został doceniony przez abp. Wojciecha Ziembę orderem dla zasłużonych archidiecezji warmińskiej Prodesse  Auso i nominacją ogólnopolskiej nagrody Ubi Caritas w kategorii „Darczyńca” przez Caritas Polską - wymienia Gajewski.

Niesieni tą inspiracją wolontariusze przeprowadzają akcję Jałmużna Wielkopostna Caritas 2018 pod hasłem „Dar Juniora dla Seniora” polegającą, na rezygnacji z jakiejś przyjemności w Wielkim Poście i złożeniu ofiary do papierowej skarbonki, którą otrzyma każdy uczeń.

- Mamy plany - uśmiecha się  opiekun. - Już na początku marca weźmiemy udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Caritas. Przez dwa dni będziemy prosić o żywność w kilku sklepach w Olsztynie. Zorganizujemy pomoc żywnościową dla osób samotnych, seniorów z parafii św. Jakuba w Butrynach, podopiecznym Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie oraz wesprzemy szkolną kuchnię. Liczymy na rodziców naszych wolontariuszy i firmę BARTBO z Butryn, ponieważ dzięki ich pomocy nasze „kilogramy miłosierdzia” trafią do potrzebujących – podsumowuje Krzysztof Gajewski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL