Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mróz największym wrogiem

Policja i straż miejska apelują, by w mroźne dni zwrócić szczególną uwagę na osoby bezdomne. To one, kiedy temperatura znacznie spada, są zagrożone zamarznięciem.

Strażnicy miejscy znają wiele koczowisk. Prowizoryczne namioty, które nocą nieco chronią przed mrozem, nie wystarczają. Dlatego obecnie wzmożone są kontrole tych miejsc. Strażnicy rozmawiają z bezdomnymi, informują  o noclegowniach, pytają o potrzeby, choćby niezbędne śpiwory czy koce.

Oprócz tego kontrolują dworce, ogródki działkowe i węzły ciepłownicze. Zwracają również uwagę na pustostany, choćby dlatego, że sposoby ogrzewania pomieszczeń mogą zagrażać nie tylko życiu bezdomnych, ale też i sąsiednim budynkom.

- Prosimy, by od razu informować służby porządkowe o osobach leżących na mrozie, przebywających w okolicach dworców, siedzących dłuższy czas na ławkach w parkach czy też zamieszkujących pustostany, kanały ciepłownicze - wymieniają strażnicy.

W przypadku zauważenia koczującego bezdomnego, mieszkańcy naszego miasta mogą zgłaszać ten fakt telefonicznie pod numerami:

  • 997 lub 112 - Policja;
  • 986 - straż miejska;
  • 89/ 522 81 12 - dyżurny miasta;
  • 89/ 534 04 14 - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej;
  • 89/ 521 04 49 - schronisko dla bezdomnych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL