Nowy numer 42/2019 Archiwum

Prosimy o łaski dla dziennikarzy

Od tygodnia trwają w Olsztynie V Dni Seweryna Pieniężnego - święto dziennikarzy Warmii i Mazur w 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

W ramach obchodów odbyło się wiele wydarzeń towarzyszących, m.in. wystawa kartek pocztowych, konferencja o prasie i dziennikarzach, wieczory filmowe i sympozja naukowe. Odbyła się również debata „Współcześni spadkobiercy Seweryna Pieniężnego - czy jeszcze istnieją? Próba refleksji o stanie polskiego dziennikarstwa”, którą prowadzili ks. Jan Rosłan i Andrzej Dramiński.

W rocznicę śmierci S. Pieniężnego odbyły się uroczystości przy pomniku redaktora obok Olsztyńskich Zakładów Graficznych. W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie celebrowano, pod przewodnictwem ks. Andrzeja Lesińskiego, Mszę św.

- Jak co roku 24 lutego, w rocznicę śmierci redaktora, gromadzimy się w kościele, który był kościołem parafialnym S. Pieniężnego i jego rodziny. Gromadzą się w tej świątyni dziennikarze, aby z całą wspólnotą polecać Bogu rodzinę Pieniężnych i Liszewskich, tych, którzy zaangażowani byli w dzieło "Gazety Olsztyńskiej" lat 1886-1939. Ich wszystkich - dziennikarzy, redaktorów, wydawców i drukarzy - polecamy w tej Eucharystii Bożemu miłosierdziu, a jednocześnie prosimy o Boże łaski dla współczesnych dziennikarzy, dla współczesnych publicystów naszego regionu - mówił ks. Ireneusz Bruski, twórca i koordynator dni, prezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Olsztynie.

W niedzielę 25 lutego, w 128. rocznicę urodzin S. Pieniężnego, odbędzie się w Muzeum Nowoczesności MOK w Olsztynie Gala Dziennikarzy Warmii i Mazur, na której zostaną wręczone wyróżnienia jubileuszowe oraz odbędzie się finał Konkursu im. S. Pieniężnego za rok 2017.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL