GN 42/2019 Archiwum

40 wspaniałych

Po raz pierwszy w historii w Olsztynie zostały przyznane statuetki Ikony Warmii i Mazur - zaszczytna nagroda dla osób z naszego regionu, które mogą być wzorem dla innych.

Uroczysta gala odbyła się w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. - Wyjątkowi ludzie, których dziś nagradzamy statuetkami, to skarb naszego regionu - podkreśla Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, który razem z prezydentem Piotrem Grzymowiczem otworzył galę oraz wręczał statuetki.

Ikony Warmii i Mazur wraz z pamiątkowym albumem otrzymało 40 osób ze świata kultury, sportu, nauki. Wśród nich znalazł się abp senior Edmund Piszcz.

- Na Warmii i Mazurach napotkałem bardzo dużo życzliwości, zgody… myślę, że stopniowo wszyscy odkrywaliśmy w sobie dobro. Tytuł „Ikony Warmii i Mazur” zobowiązuje do tego, by dalej być człowiekiem, który czyni dobro - nic więcej nie potrzeba. Dobro ma w sobie coś niesłychanie ważnego, a dla nas, wierzących, ma jeszcze tę cechę, że gdzie jest dobro, tam jest zawsze Bóg - mówi abp Piszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama