Nowy numer 42/2019 Archiwum

Prosimy o Boże łaski

Ponad tydzień trwały w Olsztynie V Dni Seweryna Pieniężnego – święto ludzi mediów Warmii i Mazur w 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

W ramach obchodów odbyło się wiele wydarzeń towarzyszących, m.in. konferencja o prasie i dziennikarzach, wieczory filmowe i sympozja naukowe. Zorganizowana została również debata „Współcześni spadkobiercy Seweryna Pieniężnego – czy jeszcze istnieją? Próba refleksji o stanie polskiego dziennikarstwa”, którą poprowadzili ks. Jan Rosłan i Andrzej Dramiński.

W rocznicę śmierci Pieniężnego w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie celebrowano Mszę św. pod przewodnictwem ks. Andrzeja Lesińskiego. – Gromadzą się w tej świątyni dziennikarze, aby z całą wspólnotą polecać Bogu tych, którzy zaangażowani byli w dzieło „Gazety Olsztyńskiej” lat 1886–1939. Ich wszystkich – dziennikarzy, redaktorów, wydawców i drukarzy – polecamy w tej Eucharystii Bożemu miłosierdziu, a jednocześnie prosimy o Boże łaski dla współczesnych dziennikarzy, dla współczesnych publicystów naszego regionu – mówił ks. Ireneusz Bruski, twórca i koordynator dni.

W niedzielę 25 lutego odbyła się w Muzeum Nowoczesności MOK w Olsztynie Gala Dziennikarzy Warmii i Mazur, na której wręczono wyróżnienia oraz nagrody Konkursu im. Seweryna Pieniężnego za rok 2017. Warszawski dziennikarz telewizyjny i radiowy Krzysztof Ziemiec oraz Zenon Złakowski zostali ex aequo laureatami nagrody głównej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL