Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dzisiaj, codziennie, bez przerwy

– Przygotowania umocniły moją wiarę. Wiem, że Duch Święty odgrywa ważną rolę w życiu człowieka, jest zesłany przez Boga – mówi Joasia.

Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym – to hasło konkursu, którego finał odbył się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Uczniowie gimnazjów i klas VII szkół podstawowych z całej archidiecezji przyjechali, by rywalizować o miano laureata. Organizatorem konkursu był Wydział Nauki Katolickiej archidiecezji warmińskiej.

– To już 14. edycja konkursu. Tegoroczny temat nawiązuje do roku duszpasterskiego, który jest poświęcony właśnie trzeciej Osobie Trójcy Świętej – wyjaśnia dyrektor wydziału ks. Adam Bielinowicz. – Głównym celem tej edycji jest odkrywanie Ducha Świętego, otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja związana z sakramentem bierzmowania i jego skutkami. Uczestnicy mają nie tylko zdobywać wiedzę i potrafić się nią wykazać, ale przede wszystkim powinni odkrywać trzecią Osobę Trójcy Świętej. Dobrze wiemy, że aby kogoś pokochać, aby móc z nim żyć, trzeba go poznać. I temu służy to wydarzenie – poznawaniu i odkrywaniu w swoim życiu obecności Ducha Świętego – wyjaśnia ks. Adam Bielinowicz.

Młodzi startujący w konkursie wiedzę czerpali z książki ks. Michała Olszewskiego SCJ „Żyć w Duchu Świętym – rekolekcje charyzmatyczne”. – Składają się na nią świadectwa autora i innych osób. Ksiądz Michał podaje przykłady działania Ducha Świętego. Pisze o nawróceniach, uzdrowieniach, uwolnieniach od złych duchów. Jako egzorcysta przestrzega też przed zagrożeniami duchowymi, które niesie ze sobą wiele nurtów współczesnej kultury. Nade wszystko jednak pokazuje, jak wygląda życie przeniknięte miłością i wiarą – mówi Bożena Szczurek, organizatorka konkursu.

„Widziałem ludzi, którzy wstawali z wózków, odrzucali kule, wychodzili z depresji, choć najlepsi psychiatrzy nie potrafili pomóc. Trzymałem na rękach osoby, z których wychodziły złe duchy. Takich rzeczy dokonuje Jezus mocą Ducha Świętego właśnie dzisiaj, codziennie, dwadzieścia cztery godziny na dobę” – pisze w swojej książce ks. Olszewski.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama