GN 42/2019 Archiwum

Cześć ich pamięci

Na Warmii i Mazurach, podobnie jak w całym kraju odbywają się apele i uroczystości ku czci Żołnierzy Niezłomnych.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest obchodzony od 2011 roku i przypada 1 marca - w rocznicę stracenia w 1951 roku przez przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Wojewódzkie obchody rozpoczęły się od otwarcia wystawy w holu Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Przygotował ją Instytut Pamięci Narodowej, a można na niej zapoznać się z sylwetkami niektórych Żołnierzy Niezłomnych, a główne uroczystości odbyły się w Miłomłynie, przy pomniku Danuty Siedzikówny „Inki”.

W Olsztynie w samo południe odbyły się uroczystości przy pomniku Armii Krajowej - obchody rozpoczęły się tradycyjnie od odśpiewania hymnu Polski i modlitwy poprowadzonej przez bp. seniora Edmunda Piszcza.

Uroczystości zakończyło złożenie kwiatów oraz zniczy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama