Nowy numer 38/2021 Archiwum

To może odmienić codzienność

W Olsztynie odbyły się warsztaty biblijne, które miały pomóc uczniom w przygotowaniu się do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej - etap szkolny już 13 marca.

Spotkanie zorganizował olsztyński Oddział Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", a warsztaty poprowadził ks. dr Tomasz Niedźwiecki. Zakres merytoryczny tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej obejmuje Księgę Psalmów, List do Galatów oraz List do Filipian. W grudniu odbyły się warsztaty dotyczące Księgi Psalmów, a podczas marcowego spotkania ks. Niedźwiecki przybliżał słuchaczom listy.

- Oprócz poznania ksiąg biblijnych ważnym elementem jest integracja, dzięki której poznajemy drugiego człowieka. Potem te osoby nawiązują kontakty na etapie diecezjalnym. O to właśnie chodzi - słowo Boże nas jednoczy, niezależnie od wieku czy wykształcenia. Przeżywane każdego dnia, czy to w liturgii, czy podczas lektury, może odmieniać naszą codzienność. W końcu jeśli kogoś się kocha, chcę się go poznawać - tak samo poprzez Pismo Święte poznajemy Boga obecnego w swoim słowie - mówi o idei spotkania Mateusz Rutynowski z Civitas Christiana.

Na warsztaty przyjechało prawie 30 młodych ludzi oraz ich opiekunowie. Etap szkolny OKWB odbędzie się 13 marca w całym kraju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama