Nowy numer 8/2019 Archiwum

Mam kurtkę

- Często kiedy dostaną rzeczy, długo dziękują. Wychodzą, wracają i znów dziękują. Przychodzą po dwóch dniach i znów dziękują. Dla nich najważniejsze jest, żeby było im ciepło - zauważa pani Bożena.

Mimo że zima zbliża się ku końcowi, bezdomni ciągle potrzebują ciepłych ubrań, dlatego Caritas Archidiecezji Warmińskiej apeluje o pomoc. Jeśli w naszych szafach zalega odzież, warto ją przejrzeć, a niepotrzebne ubrania spakować i zanieść do Caritas.

- W tej chwili ciągle potrzebujemy odzieży zimowej, choćby czapek, rękawiczek, szalików, skarpet i butów. Przydadzą się płaszcze, kurtki i swetry. Przede wszystkim odzież męska zimowa, bo najwięcej do nas przychodzi potrzebujących mężczyzn. Kobiet przychodzi mniej, ale też zazwyczaj potrzebują kurtek, butów i wymienionych rzeczy. Oprócz odzieży potrzebne są koce, kołdry. Rzeczy nie muszą być nowe, ale czyste, żeby każdy mógł je wziąć i od razy nałożyć na siebie, bez prasowania, cerowania. Oni przychodzą, nakładają na siebie rzeczy i wychodzą - mówi Bożena Sobierajska z Caritas.

Codziennie do placówki Caritas zgłasza się do dwudziestu potrzebujących osób. - Często kiedy dostaną rzeczy, długo dziękują. Wychodzą, wracają i znów dziękują. Przychodzą po dwóch dniach i mówią: „Jak ja się cieszę, widzi pani, mam kurtkę, którą od pani dostałam”. Dla nich najważniejsze jest, żeby było im ciepło - podkreśla.

Niepotrzebne rzeczy można przynosić do Caritas Archidiecezji Warmińskiej na ul. Grunwaldzką w poniedziałki, wtorki i czwartki, w godz. 9.00-11.00. - Ale można przynieść i później. Chętnie przyjmiemy - dodaje pani Bożena.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL