Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jak mówić o krzyżu?

Na Wydziale Teologii miała miejsce konferencja dla nauczycieli religii z archidiecezji warmińskiej. Wykład „Pedagogia Krzyża” wygłosił ks. dr hab. Marek Żmudziński.

Konferencje dla katechetów odbywają się dwa razy do roku - pierwsze mają miejsce na początku roku szkolnego, a kolejne na wiosnę. - Celem tych spotkań jest m.in. integracja środowiska, przekazanie najważniejszych informacji dotyczących zmian w prawie oświatowym, aktualne informacje z zakresu nauczania religii czy wydarzeń z archidiecezji warmińskiej, w które będą włączeni katecheci - tłumaczy ks. dr Adam Bielinowicz, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej. Zaznacza, że w pracy nauczyciela - nie tylko religii - ważne jest podnoszenie kompetencji. - To nie jest tak, że raz się zdobyło zawód i już wystarczy. Trzeba rozwijać swoje umiejętności, doskonalić swój warsztat... Spotkania dla katechetów to również element ich formacji - podkreśla ks. Bielinowicz.

Podczas spotkania nauczyciele wysłuchali konferencji ks. dr. hab. Marka Żmudzińskiego, dziekana Wydziału Teologii UWM, który mówił o pedagogice krzyża. Poruszył m.in. temat obecności krzyża w życiu publicznym, a także krzyża w życiu osobistym. Podkreślał, że niezwykle ważnym zadaniem każdego katechety jest przełożenie życia z własnym krzyżem na umiejętność mówienia o krzyżu.

Z katechetami spotkali się również abp Józef Górzyński oraz Marek Nowacki, kurator oświaty.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL