Nowy numer 45/2019 Archiwum

Lekcja miłosierdzia

Już po raz 14. Caritas Polska we współpracy z diecezjalnymi Caritas organizuje zbiórkę żywności pod hasłem: "Tak, Pomagam!".

W zbiórkę żywności włączyli się m.in. członkowie Szkolnego Koła Caritas bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Butrynach. - Wspieramy artykułami spożywczymi seniorów, samotnych i potrzebujących z parafii św. Jakuba i dożywianie uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Butrynach - mówi Krzysztof Gajewski, opiekun SKC.

Zbiórka żywności prowadzona jest w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce. Poprzednia zbiórka - przed świętami Bożego Narodzenia - przyniosła ok. 500 ton żywności. Dary trafiły do 50 tys. samotnych rodziców, bezdomnych, chorych i rodzin wielodzietnych.

K. Gajewski podkreśla, że akcja "Tak, Pomagam!" to nie tylko wsparcie dla potrzebujących, ale również element formacji dzieci i młodzieży. - To taka lekcja wielkopostnego miłosierdzia - tłumaczy opiekun SKC w Butrynach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama