Nowy numer 42/2019 Archiwum

Czas na rozmyślanie

W parafii św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie odbył się montaż słowno-muzyczny "Siedem Słów Miłości Ukrzyżowanej".

Teksty rozważań nawiązujące do Męki Pana Jezusa czytał Grzegorz Stankiewicz, a za muzyczną oprawę odpowiadała Aleksandra Krasowska. - Tekst rozważań poznałam już kilka lat temu i uznałam, że warto połączyć te teksty z odpowiednio dobraną muzyką - mówi A. Krasowska. Na co dzień jest organistką w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, ale tym razem grała na nietypowym instrumencie o nazwie marimba.

- Muzyka podczas takiego misterium dopełnia nasze przeżywania, działa na inne zmysły niż słyszane teksty. Mamy wówczas pełnię odczuć: widzimy, słyszymy, czujemy... muzyka pozwala nie tylko na lepsze przeżycie, ale daje też czas, żebyśmy mogli przemyśleć, przyjąć do siebie słowa, które właśnie usłyszeliśmy - tłumaczy A. Krasowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL