Nowy numer 42/2019 Archiwum

Miłość nikogo nie skreśla

Alumni Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej "Hosianum" w Olsztynie zapraszają na misterium Męki Pańskiej.

Każdego roku klerycy z "Hosianum" przygotowują przedstawienie obrazujące mękę Chrystusa. - Misterium oznacza tajemnicę. W kontekście męki Pańskiej tą tajemnicą, którą wciąż na nowo zgłębiamy, jest znaczenie zbawczego dzieła Chrystusa dla nas, żyjących dwa tysiące lat później - tłumaczą alumni.

Za przygotowanie misterium co roku odpowiedzialni są klerycy 3. roku, wspomagani przez współbraci z innych roczników - starają się połączyć historyczne wydarzenia ostatnich godzin życia Jezusa z wątkami współczesnymi, by pomóc odbiorcom lepiej uchwycić znaczenie i ponadczasowy wymiar męki Chrystusa. Scenariusz piszą sami, a - jak podkreślają - przygotowanie i gra aktorska to dla nich wielkie wyzwanie.

- Ufamy jednak, że jest to Boże dzieło i to nie my, lecz sam Chrystus odegra główną rolę i będzie działał w sercach widzów. Naszym wielkim pragnieniem jest wprowadzenie widzów w zbliżający się czas Świąt Paschalnych i zachęcenie ich do pogłębienia ich relacji z Jezusem, by mogli lepiej przeżywać Święte Triduum - podkreśla kl. Daniel Bojarski.

Premiera misterium Męki Pańskiej „O Miłości, która nie przekreśla nikogo” już w najbliższą niedzielę, 18 marca, w budynku Wydziału Teologii UWM. Początek o godz. 15. Misterium będzie jeszcze wystawiane 20 marca (godz. 12), 21 marca (godz. 12) oraz 25 marca (godz. 14).

Rejestracja grup pod nr. tel: 89/ 523 89 81.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL