Nowy numer 43/2019 Archiwum

Źródło naszej mocy

W „Hosianum” odbył się dzień skupienia dla ministrantów.

Cykliczne kursy przygotowujące do posługi lektora i ceremoniarza po raz pierwszy były połączone z dniem skupienia dla ich absolwentów.

Głównym punktem dnia była Msza św. pod przewodnictwem ks. Adriana Mantykiewicza. W homilii przypomniał, że Bóg patrzy przede wszystkim na serce człowieka. – Z nami często jest podobnie jak z faryzeuszami – na zewnątrz wszystko pięknie, ale w środku pustka, której nie można nikomu pokazać, bo ucierpi na tym nasz wizerunek – przestrzegał duszpasterz. Podkreślił, że Eucharystia jest najważniejszym punktem dnia każdego człowieka. – To jest szczyt, źródło naszej chrześcijańskiej mocy. To ma być nasze światło i siła do tego, by działać. Działać dla siebie, czyli rozpoznać i odrzucić swoje grzechy, ale działać też dla innych – mówił ks. Mantykiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama