Nowy numer 49/2020 Archiwum

Dotknąć Miłości Ukrzyżowanej

Wspólnota Ewangelizacyjno-Teatralna z parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Giżycku zaprasza na Misterium Męki Pańskiej.

Misterium na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku to największy pasyjny spektakl plenerowy w diecezji ełckiej.

Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku to oparta na fragmentach Pisma św. i objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich rekonstrukcja bezprecedensowych w historii ludzkości wydarzeń, gdy Bóg z miłości do człowieka wziął na swoje ramiona krzyż. To pasyjny spektakl plenerowy o życiu i publicznej działalności Jezusa od nauczania w świątyni poprzez chrzest w Jordanie, Ogrójec, Wieczernik, aż po śmierć krzyżową na Golgocie i chwalebne zmartwychwstanie.

- W ciągu prawie dwóch godzin ok. 150 aktorów wcieli się w postaci odgrywające Jezusową historię zbawienia. Monumentalna scenografia, piękna, poruszająca muzyka, spektakularne efekty dźwiękowe i gra światłem wprowadzi w atmosferę zbliżającego się Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego - zachęcają organizatorzy.

Jako wydarzenie ewangelizacyjne, religijne i kulturalne, wystawione w wigilię Niedzieli Palmowej i zrealizowane w duchu wielkiego dziękczynienia Bogu za zbawienie człowieka, będzie formą swoistych rekolekcji, przygotowujących do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Misterium będzie wystawione 24 marca, początek o godzinie 19.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama