Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dotknąć Miłości Ukrzyżowanej

Wspólnota Ewangelizacyjno-Teatralna z parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Giżycku zaprasza na Misterium Męki Pańskiej.

Misterium na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku to największy pasyjny spektakl plenerowy w diecezji ełckiej.

Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku to oparta na fragmentach Pisma św. i objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich rekonstrukcja bezprecedensowych w historii ludzkości wydarzeń, gdy Bóg z miłości do człowieka wziął na swoje ramiona krzyż. To pasyjny spektakl plenerowy o życiu i publicznej działalności Jezusa od nauczania w świątyni poprzez chrzest w Jordanie, Ogrójec, Wieczernik, aż po śmierć krzyżową na Golgocie i chwalebne zmartwychwstanie.

- W ciągu prawie dwóch godzin ok. 150 aktorów wcieli się w postaci odgrywające Jezusową historię zbawienia. Monumentalna scenografia, piękna, poruszająca muzyka, spektakularne efekty dźwiękowe i gra światłem wprowadzi w atmosferę zbliżającego się Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego - zachęcają organizatorzy.

Jako wydarzenie ewangelizacyjne, religijne i kulturalne, wystawione w wigilię Niedzieli Palmowej i zrealizowane w duchu wielkiego dziękczynienia Bogu za zbawienie człowieka, będzie formą swoistych rekolekcji, przygotowujących do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Misterium będzie wystawione 24 marca, początek o godzinie 19.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL