Nowy numer 43/2019 Archiwum

Robimy raban!

Parafia św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej w Bartoszycach zaprasza na Święto Młodych.

Światowe Dni Młodzieży zainicjował św. Jan Paweł II. Papież Polak w 1984 roku spotkał się z młodzieżą na placu św. Piotra w Niedzielę Palmową. Oprócz Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się 2-3 lata (kolejne odbędą się w styczniu 2019 roku w Panamie), na szczeblu diecezjalnym Niedziela Palmowa jest dniem poświęconym młodzieży.

W wielu parafiach w tym dniu organizowane są Msze św. dla młodzieży, spotkania, koncerty, prelekcje. W Bartoszycach Święto Młodych odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową. W sobotę - by nie zakłócać obowiązków duszpasterskich w parafiach.

- Będzie to szczególne spotkanie młodych nie tylko z Bartoszyc, ale również z innych miejscowości. Będzie to okazja do modlitwy, ale również do wspólnej integracji i dostrzegania Boga w drugim człowieku. Jeżeli nie masz planów na tę sobotę - to propozycja właśnie dla Ciebie! - zachęca ks. Paweł Szumowski.

Plan Święta Młodych:

10:00 - Eucharystia

11:30 - koncert grupy „Wyrwani z Niewoli”

13:30 - poczęstunek

14:15 - Misterium Męki Pańskiej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama